معرفی موتورسیکلت هوندا گروم اولین سواری 2022

معرفی موتورسیکلت هوندا گروم اولین سواری 2022

تاریخچه موتورسیکلت هوندا گروم, چه چیزی برای سال 2022 برای هوندا گروم جدید است؟, صندلی در هوندا گروم 2022, موتور سیکلت هوندا گروم مدل 2022 در جاده

معرفی موتورسیکلت هوندا گروم اولین سواری 2022

تیتربرتر: هوندا گروم را برای مدل سال 2014 معرفی کرد و به روزرسانی زیبایی را برای آن در سال 2017 ارائه کرد. طی هفت سال گذشته، مینی دوچرخه ساخته شده در تایلند از حد انتظار فراتر رفته و بیش از 750،000 دستگاه در سراسر جهان فروخته است. اکنون این شرکت با یک بازنگری اساسی که شامل موتور کاملاً جدید با سوراخ و ضربه فنی و دنده پنجم می شود، پرفروش تر شده است.

کالین میلر، مدیر شرکت آمریکایی موتور هوندا، به چند روزنامه نگار در مورد تاریخچه مدل گروم و نقش آن به عنوان ستاره خطوط دوچرخه خیابانی “مینی موتو” اشاره کرد. داستان اصلی در اوایل دهه 2000 زمانی آغاز شد که هوندا اسکوتر روکوس 50 سی سی را معرفی کرد. شرکت از پاسخ به آن مدل، که “صحنه” خاص خود را در بین هزاره ها ایجاد کرد، کمی شگفت زده شد.

صدای هیاهو روی روکوس باعث شد هوندا 125 سی سی گروم را بعنوان یک قدم جلوتر ایجاد کند. هوندا موفق به علامت تجاری یک اصطلاح موج سواری شد که در صورت استفاده نیکوکارانه از یک مبتدی مشتاق توصیف می کند. این ضربه فوری نیز بود. هوندای آمریکایی سالانه 8000 تا 10.000 گروم فروخت؛این میزان کافی برای پرفروش ترین موتور خیابونی هواندا گروم است.

در حال حاضر گروم دارای یک موتور جدید 125 سی سی به تنهایی است. معماری تزریق سوخت، دو سوپاپ، بادامک سقفی بدون تغییر و همچنین جابجایی می باشد. نسبت تراکم نیز به طور قابل توجهی افزایش یافته است. هوندا ارقام اسب بخار یا گشتاور خود را به اشتراک نمی گذارد، اما تیونرهای گروم در Smallbore گزارش می دهند که قبلاً، گرومs سهام هشت تا 10 اسب بخار تولید می کرد. 

سایر تغییرات بزرگ در موتور شامل اضافه شدن دنده پنجم است که به هوندا اجازه می دهد چهار نسبت اول را پایین بیاورد. چرخ دنده ضد شاخه چهار دندان پرش کرد تا نسبت های داخلی پایین تر را جبران کند. نگهداری موتور نیز باید راحت تر باشد. هوندا در حال حاضر یک فیلتر روغن داخلی کوچک اضافه کرده است که می توان آن را به سادگی تغییر داد، در حالی که گروم قبلی از یک سیستم چرخان روغن استفاده می کرد که کمی شلوغ تر برای تمیز کردن بود. موتورسیکلت دارای جعبه هوا و فیلتر هوا بزرگتر است که باید عمر بیشتری داشته باشد.

مطالب مرتبط:

صندلی صاف تر در گروم 2022 به سواران بلندتر اجازه می دهد تا به سمت عقب حرکت کنند و احساس تنگی کمتر کنند. قطعات چرخه و ابعاد شاسی کمی تغییر کرده اند، اما مدل جدید بازسازی شده و ارگونومی آن تغییر کرده است. جدا کردن بدنه ها اکنون آسان تر است و در حالی که ارتفاع صندلی در 30 اینچ بدون تغییر است، صندلی جدید صاف تر است که به سواران بلندتر اجازه می دهد تا برای مثلث سوار راحت تری به عقب حرکت کنند. به

با توجه به خواسته های جزئی که بر روی آن وجود دارد، کشش کلاچ همانطور که انتظار دارید سبک است. چند دقیقه طول کشید تا به چرخ های 12 اینچی عادت کنید، که نسبت به چرخ های بزرگتر موتورسیکلت اثر ژیروسکوپی بسیار کمتری دارند. گروم تنها 227 پوند وزن دارد، بنابراین هندلینگ با سرعت کند اسکوتری است. اگر به موتورسیکلت های بزرگ عادت کرده اید، با کاهش ورودی های فرمان خود را وفق می دهید.

هرچه جاده کوچکتر باشد، بیشتر مناسب چنین موتور کوچکی است. 

با توجه به محدودیت های ذکر شده، مطمئناً می توان در یک مسیر فنی به اندازه کافی تفریح کرد. این لاستیک ها توسط Vee Rubber Corp ساخته می شوند که در بازار جنوب شرقی آسیا بازیگر بزرگی است. آنها چسبندگی زیادی برای کشیدن گیره ها و همچنین گرفتن مرطوب قابل قبول ارائه می دهند. 

جعبه پنج سرعته جدید خوب کار می کند و پیدا کردن حالت خنثی همیشه آسان بوده و هنگام تعقیب با چرخش های بدون کلاچ در هر دو جهت مشکلی وجود نخواهد داشت.

ترمز جلو نیسین کولیس دو پیستونی شناور است. عقب یک پیستون است نسخه ای با ABS چرخ جلو وجود دارد. برای سال 2022، ABS با IMU ارتقا یافته است که ارتفاع چرخ های عقب را تشخیص داده و کاهش می دهد، بنابراین می توان گفت که ترمز جلو به اندازه کافی قوی است.

قفل فرمان گروم و قابلیت مانور با سرعت آهسته شبیه روروک مخصوص بچه ها یک انتخاب فوق العاده برای هر ناوگان آموزش سوارکاران خواهد بود.

اگر می خواهید این اصل را با خرید موتورسیکلت آهسته خود آزمایش کنید، به نظر می رسد که گروم 2022 نسبت به مدل قبلی خود پیشرفت چشمگیری داشته باشد. 

برخی از موتور سیکلت های دیگر در خط مینی موتو هوندا دارای گیربکس نیمه اتوماتیک هستند. آنها ممکن است حتی برای مبتدیان مناسب تر باشند. اما گروم اولین موتور مناسب برای کسانی است که آرزوی فارغ التحصیلی از یک موتورسیکلت ICE با اندازه کامل را دارند و بنابراین باید نحوه عملکرد کلاچ و تعویض دنده را بیاموزند.

اگر موتورسیکلت سواری ایالات متحده به یک چیز نیاز دارد، آن چیزهای بدتر است. اگر گروم به ایجاد آن ها کمک کند، هوندا به تمام نصب کننده ها لطف بزرگی می کند.

 آنچه دیگران میخوانند:

​​​​​​​نویسنده: حمیرا فغانی 

منبع خبر

معرفی موتورسیکلت هوندا گروم اولین سواری 2022
www.titrebartar.com

درباره‌ی محسن حسینی

همچنین ببینید

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ مهر 1400

در بازار روز چهارشنبه اونس جهانی روند صعودی داشت و قیمت دلار نوساناتی را ثبت کرد. افزایش اونس جهانی و ثبات نسبی قیمت دلار در کانال ۲۷ هزار و ۲۰۰ موجب افزایش نسبی در قیمت طلا و سکه شد.