فصل دوم سریال ارباب حلقه ها: مکان فیلمبرداری و بررسی آن

فصل دوم سریال ارباب حلقه ها: مکان فیلمبرداری و بررسی آن

آمازون قصد دارد دومین سریال ارباب حلقه ها را در بریتانیا به جای نیوزلند فیلمبرداری کند.

فصل دوم سریال ارباب حلقه ها: مکان فیلمبرداری و بررسی آن

تیتربرتر: استودیو آمازون روز پنجشنبه اعلام کرد که دور شدن از نیوزلند بخشی از استراتژی آن برای توسعه ردپای تولید بریتانیا و سرمایه گذاری در فضای استودیو در انگلستان است. مناظر نیوزلند که کوه های برفی ناهموار، دریاچه های وسیع آبی و تپه های سبز رنگ در آن قرار دارند، به موفقیت چشمگیری در فیلم ها کمک کرد. طبق گزارش هالیوود ریپورتر، اولین سری برای آمازون 465 میلیون دلار هزینه داشته است و قرار است در سپتامبر 2022 در پلتفرم پخش فیلم Prime Amazon پخش شود.

ارباب حلقه ها، رمان فانتزی اثر J.R.R. تالکین در ابتدا در سه قسمت به نام های یاران حلقه (1954)، دو برج (1955) و بازگشت پادشاه (1955) منتشر شد. این رمان که در سومین عصر سرزمین میانه اتفاق می افتد، دنباله ای برای هابیت تالکین (1937) تشکیل داد و پس از مرگ او سیلماریلیون (1977) جانشین او شد. ارباب حلقه ها حماسه گروهی از قهرمانان گاه بی میل است که برای نجات جهان خود از شرارت کامل تلاش کردند. بسیاری از جهان و موجودات آن از دانش گسترده تالکین در زمینه فلسفه و فولکلور گرفته شده است.

فرودو بگینز در 33 سالگی، در سن بلوغ در بین هابیت ها، حلقه جادویی نامرئی را از عمویش بیلبو دریافت می کند. فرودو، شخصیتی شبیه مسیح، می فهمد که این حلقه قدرت کنترل همه جهان را دارد و او کشف می کند صاحب آن را خراب کند. گروهی از هابیت ها، جن ها، کوتوله ها و مردان تشکیل می شوند تا حلقه را با انداختن آن در آتشفشان های آتشفشانی خراب و نابود کنند. آنها در ماموریت هولناک خود با سائورون شرور و سواران سیاه او مخالفت می کنند.

به عقیده بسیاری، ارباب حلقه ها همراه با هابیت، آغازگر ژانری است که به عنوان فانتزی بالا شناخته می شود و این آثار تأثیر زیادی بر روی آن ژانر به طور کلی داشته اند.

پیتر جکسون کارگردان نیوزیلندی اقتباس ارباب حلقه ها را به عنوان سه گانه سینمایی مجلل اعلام کرد. ارباب حلقه ها: یاران حلقه ها (2001)، ارباب حلقه ها: دو برج (2002) و ارباب حلقه ها: بازگشت پادشاه (2003) از نظر تجاری و کسب و کار بسیار موفق بودند. همچنین به کسب 11 جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شد.

اولین تصویر از سری آینده ارباب حلقه های آمازون ممکن است مکان مهمی را در سرزمین میانه نشان دهد. مجموعه فانتزی حماسی که هزاران سال قبل از وقایع سه گانه هابیت و ارباب حلقه ها در عصر سوم سرزمین میانه اتفاق می افتد، یکی از گران ترین سریال های ساخته شده است. آمازون به تازگی اعلام کرده است که سریال ارباب حلقه ها در سپتامبر 2022 پخش می شود و قسمت ها به صورت هفتگی منتشر می شود. سه گانه اصلی پیتر جکسون بازسازی J.R.R. دنیای فانتزی دقیق تالکین با نگاه دقیق به جزئیات، شخصیت ها را در مرکز خود قرار داده و یکی از دوست داشتنی ترین اقتباس های فانتزی تمام دوران را برای سینمای بزرگ خلق کرده است.

ارباب حلقه های آمازون دارای محدوده بالایی است. استریمر برای اولین بار حقوق داستان های تالکین را در سال 2017 خریداری کرد و از آن زمان در حال توسعه این سریال است. مورفید کلارک سنت مود در نقش گالادریل، شخصیتی که کیت بلانشت در سه گانه جکسون بازی می کند، بازی خواهد کرد. کلارک توسط گروهی گسترده از جمله روبرت آرامایو، لوید اوون ، نازنین بونیادی و … حمایت می شود. جزئیات در مورد طرح سریال در دست نیست، اما در دوران دوم زمین سرزمین میانه اتفاق می افتد و به سران قدیمی تالکین ایده می دهد که چه اتفاقی می تواند در سریال رخ دهد.

مطالب مرتبط:

آمازون تصمیم غافلگیرکننده ای دارد که تولید مجموعه ارباب حلقه ها به ارزش یک میلیارد دلار را از نیوزلند به انگلستان منتقل کرده و ده ها میلیون دلار از انگیزه های فیلمبرداری این برنامه تلویزیونی در همان مکان فیلم های پرفروش را رد کرده است.

آمازون، که چهار سال پیش 250 میلیون دلار برای تأمین حقوق تلویزیونی آثار JRR تالکین پرداخت کرد، پس از آنکه جف بزوس، بنیانگذار آن برای بازی استریم درخواست بازی در سبک بازی تاج و تخت کرد، تصمیم گرفت اولین سری را در نیوزلند فیلمبرداری کند. جهان اسکاتلند، که به فاصله کمی از نیوزلند گذشت، پیشرو در محل جدید تیراندازی محسوب می شود، اگرچه آمازون از اظهارنظر در مورد برنامه های خود خودداری کرد.

مشخص است که املاک تالکین مشتاق فیلمبرداری این مجموعه در انگلستان بوده است، سرزمینی که از کتاب های اصلی JRR تالکین الهام گرفته است، اگرچه هیچ حقی برای تعیین محل تولید تلویزیون ندارد.

آمازون تصمیم گرفت که این مجموعه تلویزیونی که قبل از وقایع و شخصیت هایی که بینندگان از سه گانه کتاب های ارباب حلقه ها با آن آشنا هستند در سرزمین میانه تالکین ساخته شده است، در همان مکان فیلم پرفروش فیلم های مستند پیتر جکسون فیلمبرداری شود، که بیش از 1 میلیارد دلار در گیشه فروش داشته است.

ورنون سندرز، معاون رئیس جمهور و سرپرست تلویزیون گفت: “ما از مردم و دولت نیوزلند به خاطر مهمان نوازی و فداکاری و تشکر از آنها که برای سریال ارباب حلقه ها مکانی فوق العاده برای شروع این سفر حماسی فراهم کرده اند، تشکر کنیم.” 

استوارت نش، وزیر توسعه اقتصادی نیوزلند گفت: “استودیو آمازون توصیه کرد که کار پس از تولید در فصل اول در نیوزلند تا ژوئن 2022 ادامه خواهد داشت. با این حال، فصل دوم در انگلستان به عنوان بخشی از استراتژی استودیو برای گسترش فضای تولید و تثبیت جایگاه خود در بریتانیا فیلمبرداری می شود.

بریتانیا تخفیف های جذابی برای مجموعه های تلویزیونی ارائه می دهد که هزینه فیلمبرداری آن بیش از 1 میلیون دلار است و خانه بسیاری از محصولات برجسته آمازون است. 

یکی دیگر از عوامل، سیاست های سختگیرانه کووید 19 است که در نیوزلند همچنان ادامه دارد، که طبق گفته جاسیندا آردرن، نخست وزیر، به این معنی است که مرزهای این کشور تا پایان سال عملاً بسته خواهد ماند.

آمازون هنوز برای فصل اول خود 20 درصد اعتبار مالیاتی از دولت نیوزلند دریافت می کند، اما 5 درصد دیگر را که می توانست برای فیلمبرداری سریال های بعدی دریافت کند، کنار می گذارد.

اولین فیلم ارباب حلقه ها، یاران حلقه، در دسامبر 2001 اکران شد و قسمت پایانی این سه گانه در سال 2003 به نمایش درآمد.

محبوبیت فیلم ها به ترویج صنعت گردشگری نیوزلند کمک کرد. بر اساس یک گزارش، بین سال های 2001 تا 2006، گردشگران سالانه به این کشور 40 درصد از 1.7 میلیون نفر به 2.4 میلیون نفر افزایش یافته است.

 

فصل پایانی بازی تاج و تخت بدون هیچ هزینه ای سپری شد، زیرا محبوب ترین برنامه جهان به نظر می رسید با یک انفجار مملو از جلوه های ویژه به پایان برسد. فیلمبرداری در ایرلند شمالی و ساخته شده توسط HBO آمریکا، اسطوره های علمی تخیلی قرون وسطایی در فصل آخر شش قسمتی که در سال 2019 پخش شد، رکورد 15 میلیون دلار در هر قسمت را به همراه داشت.

با توجه به موضوع آن، فیلمبرداری The Crown در هرجای جز بریتانیا می تواند یک تصمیم بحث برانگیز باشد. این سریال داستان الیزابت دوم را روایت می کند و پایگاه تولید آن در استودیو Elstree در شمال لندن است. هزینه متوسط 10 میلیون دلار برای هر قسمت اجازه می دهد تا مجموعه های چشمگیری را با بازسازی کاخ باکینگهام و خیابان داونینگ، مسافرت در کشورهای مشترک المنافع و لباس های دوره ای فراهم کنید. موفقیت گیشه منجر به ایفای نقش اصلی در جنگ های فرهنگی بریتانیا شده است، شکایاتی در مورد صحت تاریخی آن باعث شده است که وزیر فرهنگ، الیور داودن، به نتفلیکس نامه بنویسد و درخواست کند “هشدار سلامتی” قبل از هر قسمت پخش شود. سری پنجم که بودجه برآورد شده 260 میلیون دلار می باشد در حال تولید است و ظاهراً از رویدادهای کنونی دور خواهد ماند.

درام فانتزی نتفلیکس درباره یک شکارچی هیولای سرگردان یکی از اولین برنامه های تلویزیونی مهم تولید شده در بریتانیا بود که فیلمبرداری آن را در مارس گذشته متوقف کرد زیرا صنعت به دلیل کرونا متوقف شد. هنری کاویل هدایت این بازیگران را بر عهده دارد که گفته می شود برای هر قسمت 400000 دلار دستمزد دریافت می کند. فصل اول بودجه ای حدود 10 میلیون دلار برای هر قسمت داشت. این نمایش، یکی از بزرگترین سریال های نتفلیکس با اولین سری که 76 میلیون خانوار آن را تماشا کردند، در 40 مایلی غرب لندن در استودیوی Arborfield فیلمبرداری می شود.

مینی سریال تام هنکس و استیون اسپیلبرگ یکی دیگر از تولیدات HBO، رکورد هزینه ها را دهه ها قبل از انقلاب جریان بودجه بودجه تولید را به اوج جدید رساند. این مجموعه در سال 2001 با اقتباس از کتاب پرفروش غیرداستانی با همین نام توسط استفان آمبروز، 125 میلیون دلار بود و عمدتاً در کارخانه سابق هوافضای بریتانیا در هتفیلد، هرتفوردشایر فیلمبرداری شد.

آنچه دیگران میخوانند:

نویسنده: علیرضا یوسفی 

منبع خبر

فصل دوم سریال ارباب حلقه ها: مکان فیلمبرداری و بررسی آن
www.titrebartar.com

درباره‌ی حسین حامدنیا

همچنین ببینید

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۲۲ مهر 1400

در بازار روز چهارشنبه اونس جهانی روند صعودی داشت و قیمت دلار نوساناتی را ثبت کرد. افزایش اونس جهانی و ثبات نسبی قیمت دلار در کانال ۲۷ هزار و ۲۰۰ موجب افزایش نسبی در قیمت طلا و سکه شد.