اخبار

زمان فرا پایان رسیدن دوره دوج کوین/ رشد ارزهای دیجیتال در 23 مهرماه 1400

زمان فرا پایان رسیدن دوره دوج کوین/ رشد ارزهای دیجیتال در 23 مهرماه 1400

رشد ارزهای دیجیتال در 23 مهرماه 1400, رمزارزها جای دلار را می‌گیرند؟

زمان فرا پایان رسیدن دوره دوج کوین/ رشد ارزهای دیجیتال در 23 مهرماه 1400

به گزارش تیتربرتر؛ داده‌های کوین‌مارکت‌کپ نشان می‌دهد که دوج‌کوین در دوره اوج قیمتی حدود ۷۰ سنت ارزش داشته اما حالا در محدوده ۲۲ سنت معامله می‌شود و به شدت از دیگر ارزهای دیجیتال عقب افتاده است. همچنین ارزش بازار دوج‌کوین به شدت افت کرده و ارزی که زمانی جزو چهار ارز برتر مارکت‌کپ بود حالا به رتبه دهم سقوط کرده است. این در حالیست که دوج‌کوین از حمایت گسترده‌ای از سمت افراد مشهور از جمله ایلان ماسک و مارک کوبان برخوردار بود.

پرستون، مجری مشهور پادکست‌های بلاکچین در سری جدید این پادکست گفت: مارک کوبان تبلیغات زیادی در تلوزیون ایالات متحده داشت و این اقدام به شدت اشتباه بود.

همچنین کارشناسان زیادی از جمله مک کورمک در رابطه با اظهارات کوبان بر علیه بیت‌کوین موضع گرفتند.

مار کوبان چند وقت پیش توئیتی منتشر کرد و نوشت: من ترجیح می‌دهم موز داشته باشم تا بیت‌کوین.

حالا با کاهش قیمت دوج‌کوین کاربران توئیتر انتقادات زیادی در رابطه با اظهارات کوبان مطرح کردند.

ایلان ماسک در تلاش‌های خود برای تبلیغات ارزهای دیجیتال سود زیادی برده و حالا به عنوان اولین فرد ثروتمند دنیا شناخته شده است و به نظر می‌رسد ارزهای دیجیتال نقش زیادی در چند برابر شدن ثروت ایلان ماسک داشتند.

در ابتدا دوج‌کوین ارز دیجیتالی بود که به توئیت‌های ایلان ماسک واکنش نشان می‌داد اما بعد از مدتی دوج‌کوین دیگر مطابق میل ماسک رفتار نکرد.

ساده انگارانه‌ است که فکر کنیم با واکنش نشان ندادن دوج‌کوین به سیگنال‌های ایلان ماسک دست او از بازار قطع شده چون بعد از دوج‌کوین نوبت به شیبا رسید و این ارز هم با توئیت‌های ایلان ماسک به شدت پامپ شد.

حمایت افراد مشهور از برخی ارزهای دیجیتال به نوعی مانند پروژه کردن سهم در بازار سهام است و نقدینگی زیادی را به ارزهای دیجیتال حمایت شده تزریق و فرصت خروج برای پروژه کنندگان را فراهم می‌کند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، آمریکا در حال گرفتن جای چین به عنوان بزرگ ترین مرکز استخراج رمزارزها در جهان است. برخلاف چین که به طور کامل همه تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتالی را ممنوع اعلام کرده است، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اعلام کرده این نهاد قصدی برای ممنوع اعلام شدن رمزارزها ندارد. اکنون حدود ۳۵ درصد کل هش ریت شبکه استخراج رمزارزها در جهان مربوط به مبدا آمریکا است. در طرف دیگر نقش چین از بازار رو به کاهش است.  

صندوق بین المللی پول بار دیگر ارزهای دیجیتالی را یک تهدید برای اقتصاد جهان دانسته که به ویژه در کوتاه مدت ثبات مالی جهانی را تهدید می کنند. این نهاد با اشاره به اقدام السالوادور در پذیرش بیت کوین به عنوان واحد پول رسمی نوشته است چنین اقدامی از سوی کشورها باعث می شود دست بانک های مرکزی برای تعیین سیاست پولی بسته باشد و این به معنای افزایش ریسک نقدینگی و بر هم خوردن تعادل جدی ثبات پولی خواهد بود که تهدید اقتصادی جدی است.  

شرکت گوگل در حال انجام تحقیقات بر روی امکان استفاده از ارزهای دیجیتالی بر روی پلتفرم پرداختی این شرکت است. اگرچه گوگل پی در مقایسه با شرکت های بزرگ پرداخت نظیر ویزاکارد و مسترکارد، دیرتر به حوزه ارزهای دیجیتالی علاقه نشان داده است اما انتظار می رود پذیرش احتمالی رمزارزها یا معرفی رمزارز خود گوگل تاثیر بسیار زیادی بر روی روند کلی قیمت بازار داشته باشد.  

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۲۳۹۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۱۲ درصد بیشتر شده است.

در حال حاضر ۴۵ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت کوین و ۱۷ درصد در اختیار اتریوم است.

بیت کوین ۱۲ سال پیش توسط گروه گمنامی از معامله‌گران بر بستر بلاک‌چین ایجاد شد و از سال ۲۰۰۹ معاملات اولیه آن شکل گرفت.

به روز رسانی قیمت ارزهای دیجیتالی (تا ساعت ۱۷ بعد از ظهر به وقت شرقی)

 این رده حاوی تغییرات قیمتی ۱۰ ارز دیجیتالی بزرگ از نظر ارزش بازار است.

۱- بیت کوین

قیمت: ۵۷ هزار و ۶۳۸.۶۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۴۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۹۱ درصد افزایش

۲- اتریوم

قیمت: ۳۷۸۷.۶۵ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۵.۱۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۰۳ درصد افزایش

 ۳- بایننس کوین

قیمت: ۴۶۹.۸۴ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۳۸ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۶.۷۹ درصد افزایش

۴- کاردانو

قیمت: ۲.۱۷ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۷۲ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۴۴ درصد کاهش

۵- تتر

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد کاهش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۶- ریپل

قیمت: ۱.۱۳ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۰۹ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۵.۸۹ درصد افزایش

۷- سولانا

قیمت: ۱۴۹.۹۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۱.۸۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۴.۰۸ درصد کاهش

۸- پولکا دوت

قیمت: ۴۰.۱۶ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۳.۰۶ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۱۸.۸۰ درصد افزایش

۹ – یو اس دی کوین

قیمت: ۱.۰۰ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۰۱ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۰.۰۱ درصد افزایش

۱۰- دوج کوین

قیمت: ۰.۲۳۲ دلار

تغییرات قیمتی ۲۴ ساعت گذشته: ۰.۳۷ درصد افزایش

تغییرات قیمتی یک هفته اخیر: ۳.۹۴ درصد کاهش

مطالب مرتبط:

ولادیمیر پوتین این اظهارات را در مصاحبه با شبکه CNBC  مطرح کرد که در وب سایت کرملین منتشر شد. از وی پرسیده شد آیا پیش بینی می کند رمزارزها برای تسویه قراردادهای نفتی در آینده جای دلار را بگیرند.

روسیه سالهاست تلاش می کند وابستگی خود به دلار آمریکا را که به شکل گسترده برای تسویه قراردادهای نفتی استفاده می شود، کمتر کند اما با وجود این که بعضی از شرکتها به تجارت کالاها به یورو روی آورده اند، موفق نشده است در سطح گسترده به این امر نائل شود.

پوتین گفت: هنوز زود است در این باره صحبت کنیم زیرا البته رمزارز می تواند یک واحد پرداخت باشد اما خیلی بی ثبات است. برای انتقال وجه مالی از مکانی به مکان دیگر بله اما تصور می کنم هنوز زود است برای تجارت به خصوص تجارت منابع انرژی استفاده شود.

روسیه امسال مقررات رمزارز را معرفی و پرداخت کالاها و خدمات با استفاده از رمزارز در این کشور را ممنوع کرد با این حال سرمایه گذاری در رمزارزها قانونی است.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده است شهروندان روسی که در رمزارزها سرمایه گذاری می کنند، احتمال این را دارند که به مشکل قابل توجهی تبدیل شوند. این بانک به عدم شفافیت در بازارهای رمزارز و ریسکهای عظیم مربوط به نوسان آنها اشاره کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بانک مرکزی روسیه اعلام کرده که اگرچه روسیه می تواند خرید رمزارز را ممنوع کند اما شهروندان این کشور همچنان قادر خواهند بود این ارزها را از طریق واسطه های خارجی خریداری کنند.

 

پس از صحبت‌های اخیر جیمی دیمن، مدیرعامل جی‌پی مورگان که گفته بود بیت کوین بی‌ارزش است، دو میلیاردر معروف به مخالفت با او پرداخته‌اند.

هرچند هر دو گفته‌اند که اتر ویژگی‌های مطلوب‌تری دارد. بری اشترن‌لیخت، هم‌بنیانگذار شرکت استاروود کپیتال گروپ در مصاحبه‌ای با CNBC گفته که در واقع طلا بی‌ارزش است و به این علت بیت کوین در اختیار دارد که تمام دولت‌های غربی به طور نامحدود پول چاپ می‌کنند. تخمین زده می‌شود که سرمایه او تقریبا ۴.۴ میلیارد دلار است. وی به خاطر سرمایه‌گذاری در بازار املاک از طریق شرکت خود شناخته شده است. این شرکت سرمایه‌گذاری در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است و تقریبا ۹۵ میلیارد دلار سرمایه تحت مدیریت دارد.

در این مصاحبه از او پرسیده شد که نظر وی درباره مخالفتش با بیت کوین و بی‌ارزش خواندن آن چیست. وی در پاسخ گفت: طلا نیز به نوعی بی‌ارزش است. نقره هم همینطور. منظورم این است که این فلزات کاربردصنعتی دارند اما کاربرد آنها بسیار اندک است. به این دلیل بیت کوین در اختیار دارم که دولت‌های غربی اکنون و تا ابد پول چاپ می‌کنند.

مارک کوبان، مالک تیم بسکتبال دالاس ماوریکس که سرمایه او ۴.۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود نیز نظر مشابه با اشترن لیخت دارد. کوبان در مصاحبه با CNBC گفته است که بیت کوین بهتر از طلا است. وی سپس گفت که به نظر او، اتریوم سرمایه‌گذاری بهتری است.

بری اشترن لیخت علیرغم آنکه بیت کوین را به طلا ترجیح داده است، از اتریوم نیز تمجید کرد و گفت: بیت کوین یک کوین احمقانه است و به غیر از آنکه ذخیره ارزش باشد هدف واقعی دیگریندارد و به شدت پر نوسان است. من مقداری اتر نیز دارم. اتر یک بیت کوین قابل برنامه‌ریزیاست و رمز ارزهای بسیار زیادی بر بستر آن ایجاد شده‌اند. من به طور کل به فناوری بلاک چین و دفتر کل دیجیتال به شدت علاقمند شده‌ام. این فناوری همه چیز را تغییر می‌دهد. هرچند میلیاردرهای دیگری وجود دارند که وارد عرصه رمزارزها نشده‌اند. لری فینک، رییس بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان با ۹.۴ تریلیون دلار سرمایه تحت مدیریت بیان کرده است که نظر وی به جیمی دیمن نزدیکتر است.

وی گفت: من با بیت کوین و آینده آن آشنا نیستم. بنابراین نمی‌توانم بگویم قیمت آن به ۸۰,۰۰۰ دلارمی‌رسد یا صفر دلار. اما معتقدم رمزارزها نقش پررنگی ایفا خواهند کرد.

کوبان مدتی است که یکی از طرفداران سرسخت اتریوم است زیرا این بلاک چین حضور قوی در عرصه‌های دیفای و NFT دارد. در ماه آوریل، وی پیدایش قراردادهای هوشمند را با رشد اینترنت در اواخر دهه ۱۹۹۰ مقایسه کرد. کوبان در مصاحبه خود، خرید دوج کوین را توصیه کرده است زیرا این رمزارز، جالب است. وی بیت کوین را نیز جایگزین طلا دانسته است.(روزنامه اینترنتی فراز)

*این مطلب صرفا جهت افزایش اطلاعات شما است و به منظور توصیه برای سرمایه‌گذاری نیست، تیتربرتر هیچگونه مسئولیتی در قبال نتیجه ی سرمایه‌گذاری شما ندارد.

آنچه دیگران میخوانند:

نویسنده: سینا گلستانی 

منبع خبر

زمان فرا پایان رسیدن دوره دوج کوین/ رشد ارزهای دیجیتال در 23 مهرماه 1400
www.titrebartar.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا