زندگی

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر قزوین

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر قزوین

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین گفت: از مهمترین تکالیف شورای ششم، تکمیل پروژه‌ها نیمه‌تمام شهری، پرداخت بدهی به بانک شهر، ساماندهی سایت پسماند محمدآباد، جذب سرمایه‌گذار و ساماندهی نیروی انسانی است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر قزوین

محسن حق‌شناس در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به مشکلات شهر قزوین، تصریح کرد: شهر قزوین در کنار داشتن نقاط قوت بسیار زیاد، نقاط تهدیدی نیز دارد که می‌توان به پروژه‌های نیمه‌تمام شهری که سال‌های زیادی از آن گذشته است، عدم توان مالی شهرداری برای تحقق پروژه‌های نیمه‌تمام شهری، بدهی روزافزون شهرداری به بانک شهر و وضعیت رکود مسکن و ساخت‌وساز اشاره کرد.

وی افزود: نبود مدیر توانا و سالم که بتواند در این وضعیت پرخطر شهر قزوین را به بهترین شکل به ساحل نجات برساند از دیگر مشکلات مهم شهر قزوین است، کم‌کاری یا ناتوانی در جذب سرمایه‌گذار برای شهر قزوین نیز از دیگر مواردی است که باعث ایجاد مشکلاتی در شهر قزوین شده است.

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: در ساماندهی پسماند محمدآباد اگر دقت نشود، این سایت به مرکز تهدید برای شهر قزوین تبدیل خواهد شد، همچنین کمبود منابع آب در قزوین ازجمله تهدیدهای شهر قزوین است که باید توسط مدیریت شهری موردبررسی قرار بگیرد.

وی یادآور شد: شورای پنجم نقاط قوت و ضعف مختلفی داشت که در این شرایط که پایان کار شورای پنجم است درست نیست به نقاط ضعف آن پرداخت، اما همواره گفته‌ام که شورای پنجم نتوانست همبستگی درونی بین اعضای شورای شهر ایجاد و از مدیران قوی استفاده کند، اختلافات درونی داخل شورا و اشکالات آن نباید موردبحث قرار بگیرد چراکه مردم می‌خواهند نگاه به آینده داشته باشند و آینده را ببینند.

 حق‌شناس بیان کرد: مهم‌ترین اولویت شورای ششم انتخاب مدیر پاک دست، توانمند، مجرب و جهادی است که متخصص در اداره شهر قزوین باشد، همچنین ایجاد وفاق و همدلی بین اعضای شورا و هم‌قسم شدن اعضا برای حل مشکلات مردم از موضوعات جدی است.

وی اظهار کرد: از مهمترین تکالیف شورای ششم، تکمیل پروژه‌ها نیمه‌تمام شهری، پرداخت بدهی به بانک شهر، ساماندهی سایت پسماند محمدآباد، جذب سرمایه‌گذار و ساماندهی نیروی انسانی است که باید موردتوجه قرار بگیرد.

منتخب مردم در ششمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین با اشاره به فعالیت در کمیسیون‌های شورای شهر یادآور شد: در ابتدای شورای شهر پنجم بعضی از اعضا بین ۲ تا ۵ کمیسیون فعالیت داشتند، اینکه عضو شورا در کمیسیون فعالیت کند یک مسئله و اینکه در کدام کمیسیون تخصص دارد مسئله دیگری است، هر فردی که ریاست کمیسیونی را بر عهده می‌گیرد باید در آن بخش تخصص داشته باشد و از حضور مشاورین استفاده کند، همچنین باید انگاره مشکلات شهر قزوین را با کمک ظرفیت کارشناسان هر کمیسیون حل کند.

وی بیان کرد: من در دوره شورای پنجم تنها یک‌بار به‌عنوان رئیس کمیسیون برنامه و نیروی انسانی شهرداری بودم و دیگر در کمیسیونی به من مسئولیت ندادند، در دوره ششم نیز باید هر ۹ نفر تصمیم بگیریم اما با توجه شناخت از خودم برای چند کمیسیون کاندیدا خواهم شد اما پیش از آن باید دید هیئت‌رئیسه شورای ششم چه ترکیبی پیدا خواهد کرد.

حق‌شناس یادآور شد: در تصویب لوایح شورای شهر همواره مصالح شهر و مردم را به‌عنوان رویکرد اصلی خودم مدنظر قرار می‌دهم، اگر احساس کنم تصویب یک لایحه باعث عمران و آبادانی، پیشرفت و کاهش بار مشکلات شهر می‌شود حمایت و همراهی می‌کنم و در اجرا نیز کمک خواهم کرد اما اگر نفعی برای مردم و شهر نداشته باشد با آن مخالفت خواهم کرد.

وی در پایان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها، تصریح کرد: رسانه‌ها زبان گویای مردم و چشم‌وچراغ اعضای شورا هستند، در دوره ششم از ظرفیت رسانه‌ها بیشتر از دوره‌های قبل استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام

منبع

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، از مهم‌ترین تکالیف شورای شهر قزوین
www.isna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا